5 sierpnia 2018

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

4. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

5. W dniach od 23-25.08.2018 odbędzie się 26 Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Szczegółowe informację znajdują się na
stronie internetowej. Natomiast Pielgrzymka ze Stargardu do Sanktuarium MB. Os Słonecznym w Szczecinie odbędzie się 15 sierpnia.

6. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła, w tym tygodniu prosimy o przygotowanie Świątyni przez p. Alicję Smolnik i Grażynę Daduń.

7. Trwają wakacje – witając przybyłych do nas gości- dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia.