15 sierpnia 2017 r. nasza Wspólnota Parafialna obchodziła święto – odpust parafialny.

Zebrani na uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Marcina Madej – proboszcza parafii w Tanowie, w obecności zacnych gości kapłanów z dekanatu oraz pielgrzymów z Rzeszowa dziękowaliśmy Bogu za obfite łaski, jakie spływają na naszą Wspólnotę za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej.

Celebrans w homilii ukazał nam w Maryi wzór człowieka wiary i zaufania, zachęcając nas byśmy serca mieli jak Maryja – zawsze pełne miłości i oddania Bogu.

Na zakończenie Eucharystii ks. Wicedziekan Waldemar Szczurowski odczytał dekret ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi o powołaniu naszego Księdza Proboszcza Karola Wiczyńskiego na Gminnego Kapelana Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i wręczył ks. Karolowi stułę – symbol kapelana.

Po zakończeniu Mszy świętej wierni zostali pobłogosławieni Relikwiami Świętego Jana Pawła II.