Jedyną parafią polickiego dekanatu pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest parafia w Nowym Warpnie. Kiedyś była nią również filia staromiejskiej parafii w Przęsocinie, ale od wielu lat, zarówno świątynia jak i parafia należą do dekanatu Szczecin – Żelechowa. Nowowarpianie, przyjaciele i sympatycy lokalnego Kościoła, stawiają się 15 sierpnia w Nowym Warpnie na uroczystościach odpustowych. W tym roku Liturgia rozpoczęła się o godzinie 14, wzięło w niej udział czterech proboszczów dekanatu polickiego (ks. W. Gasztkowski, ks. W. Szczurowski, ksiądz M. Wdowiak i proboszcz miejsca – ks. S. Drewicz). Przybyło ok. 180 wiernych, w tym burmistrz Władysław Kiraga, sekretarz powiatu – Mirosław Antoniewicz, radna powiatu – Grażyna Jaguszewska oraz kilkoro radnych Rady Miejskiej w Nowym Warpnie.

Mszę św., rozpoczętą procesjonalnym przeniesieniem relikwii Krwi św. Jana Pawła II z kaplicy na ołtarz, celebrował samodzielnie trzebieski proboszcz, ks. Mieczysław Wdowiak, w asyście ks. kanonika Waldemara Gasztkowskiego i ks. kanonika Stanisława Drewicza. Celebrans również wygłosił kazanie.

Na zakończenie Liturgii odbyło się tradycyjne poświęcenie bukietów zbóż i ziół, a potem, wszyscy uczestnicy nabożeństwa, mogli skorzystać z indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Papieża.

Relacjonując przebieg uroczystości nie sposób pominąć fantastycznej oprawy muzycznej, w wykonaniu miejscowego chóru oraz gościnnie występującej Moniki „MoNy” Wierciak, która dała koncert gry na skrzypcach elektrycznych. Takiej klasy wokalno-instrumentalnej mogą pozazdrościć największe parafie Archidiecezji.

Źródło: Magazyn Policki (www.magazynpolicki.cba.pl)